Reet Linna: mobiiltelefoni juures hindan ennekõike kasutusmugavust

Artiklid

Kommenteeri

Staažikas teletöötaja Reet Linna (73) ütleb, et mobiiltelefon on hädavajalik ning tema ilma telefonita kodust ei lahku.

Reet sai oma esimese mobiiltelefoni suhteliselt kohe, kui need vabamalt kättesaadavad olid. „Oma esimesest telefonist mäletan ma seda, et see oli suhteliselt suur nuppudega Ericsson ning eriti meeldis mulle selle käed-vaba süsteem, mis minu kui autosõitja jaoks oli toona ja on ka praegu väga oluline,“ ütleb Reet.

Esimese telefoniga harjumine sujus tal kenasti, sest kõige enam kasutas ta seda ikkagi helistamiseks. Ka sõnumeid meeldib Reedale saata ning see funktsioon toimis kenasti. Üks oluline detail, mille ta veel välja toob, on see, et mobiilitelefoni juures peab pikaaegse kogemusega roolikeeraja oluliseks kasutusmugavust just sõidu ajal. „Kui pimedal ajal keegi helistab, siis peab ekraan ikka piisavalt hele olema, et näeks kes parasjagu liinil on.“

Reeda esimese telefoni ostu ajendiks oli praktiline vajadus, et ta oleks pidevalt kättesaadav ning et tal endal oleks võimalik inimestega ühendust võtta just sellel hetkel, kui selleks on vajadus. Ka praegu, aastaid hiljem, kasutab Reet telefoni peamiselt helistamiseks ning sõnumite saatmiseks. „Seal on ka mõned sellised funktsioonid, mida ma kunagi ei kasuta,“ sõnab ta.

Ka oma tänasest telefonist rääkides ei saa Reet üle ega ümber justnimelt autosõitu toetavatest funktsioonidest. Eriti oluliseks peab ta navigeerimise võimalust ning parkimist lihtsustavaid lahendusi.

Mida peab mitmekümne aastase kogemusega mobiilikasutaja telefoni juures eriti oluliseks?

Reet ütleb, et mobiilid on läinud liiga suureks. „Naisterahvad, kes lähevad näiteks teatrisse või kontserdile, peavad tänapäeval eraldi mõtlema sellele, kuhu pista oma telefon, mida tahetakse kaasa võtta.“ Ta ütleb, et telefon peab olema väiksemõõduline, et seda oleks mugav kasutada ja kaasas kanda.

Telefoni kasutades on Reeda jaoks kõige raskem see pool, mis puudutab igasugu tarkvara ja rakenduste uuendamist. Erinevad ekraanile ilmuvad sõnumid ajavad telefonikasutajat pigem segadusse ning nii nagu paljud teised, peab ka Reet vahetevahel nooremate poole abipalvega pöörduma. Õnneks on tal poeg, kes nendes küsimustes ema alati aitab.

Aga üldiselt usub Reet, et telefoni kasutamine peaks olema võimalikult lihtne. „Mobiiltelefoni juures hindan ennekõike kasutusmugavust.“ Nii näiteks meeldib Reedale teha telefoniga pilte, sest neid on lihtne teistega jagada. Aga ometigi on juhtumisi, et lapselapsest tehtud kaunid fotod saatmise asemel hoopis kustuvad. Veel siiamaanigi on tal meel selle intsidendi pärast mõru, sest need olevat olnud väga toredad pildid.

Telekorüfee ütleb, et tal pole tänapäeval laialt levinud nutisõltuvust, aga kui telefon ikka koju jääb, siis ta läheb sellele järgi. Ette on tulnud näiteks selliseid hetkigi, kus telefon kodus ära kaob. Siis abistab lauatelefon, millelt helistades oma kalli kaaslase ikka diivani alt või selle vahelt üles leiab!

Reet lisaks telefonidele nupu, mis oleks otseühenduses kellegi lähedasega, kes teab kuidas käituda, kui omanik seda nuppu vajutab. „Sa kunagi ei tea, mis sinuga võib juhtuda – teadmine, et keegi on vaid nupuvajutuse kaugusel, lisab palju enesekindlust,“ selgitab ta.

Telefonitootja Doro, kelle mudeleid iseloomustab läbimõeldud disain ja kasutajat arvestavad lahendused, on mitmeski punktis Reet Linnaga sama meelt! Telefoni olgu lihtne kasutada ning tema kuju olgu mugavalt kompaktne. Samuti on Doro insenerid mõelnud oma telefone valmistades vanemasse sihtrühma kuuluvate telefonikasutajate ealistest iseärasustest tingitud lahendustele. Nii näiteks on telefoni ekraanivärvid silmadele kergesti tajutavad, helid ja helinad väldivad teatud sagedusi, mida väärikas eas kõrvad enam kuulda ei pruugi ning telefonikest on loodud materjalidest, mis parandavad haaret ja mida on mugav käes hoida.

Lisa kommentaar

Email again: